50 İZCİ ANT İÇTİ, FULAR TAKTI..

08 Ocak 2013 Salı , 14:57
0 Yorum

Kondak izci kulübü önderi Hayri Solmaz, her geçen gün artan izci sayılarının kendilerini ziyadesiyle memnun ettiği belirterek, yeni izcilerin vatan ve millet için hayırlı olmasını temenni etti.

 
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kondak Klübü izcileri bugün Konya İzci evinde düzenlenen törenle aday izcilik çıkarak gerçek birer izci oldu.
 
50 izci ve velileri ile kulüp liderlerinin katıldığı törende Konya'nın en köklü izci kulüplerinden biri olan Kondak izci kulübü önderi HayriSolmaz; her geçen gün artan izci sayılarının kendilerini ziyadesiyle memnun ettiği belirterek, yeni izcilerin vatan ve millet için hayırlı olmasını temenni etti.
 
Solmaz izcilik ateşinin hiç sönmemesi dileğinde de bulundu. Pembe fulardan kulübü renkleri olan mavi- lacivert fulara geçiş yapan aday izciler ,pembe fularlarını kulüp liderlerine imzalatarak, hatıra olarak saklamak istediklerini dile getirdiler.
 
Programın sonunda kamp ateşi etkinliklerinden örnekler sergileyen yavrukurt, oba ve ergin izciler hazırladıkları skeç ve müzik ziyafetiyle yeteneklerini sergileyerek hem eğlendiler hemde eğlendirdi.

Kondak Kulüp önderi Hayri Solmaz bu tür etkinliklerinin ve kampların belli aralıklarla devam edeceğini de sözlerine ekleyerek çocuklarını izciliğe teşvik eden velilerede katılımları için teşekkür etti.
KONAJANS

 


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR