GENÇ TOPLULUKTAN ANLAMLI VİDEO

Mersin'de 11 Şubat 2015'te tecavüz girişimine direndiği için bir minibüste öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan unutulmadı. Selçuk Üniversitesi Sanat Severler Topluluğu Özgecan Aslan ve kadına şiddete yönelik kısa video çektiler.

GENÇ TOPLULUKTAN ANLAMLI VİDEO
11 Şubat 2016 - 15:31

Mersin'de evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen 19 yaşındaki Özgecan Aslan'ın yüreklerdeki acısı, aradan geçen bir yıla rağmen dinmezken, kadına yönelik şiddetin simgesi olmasıyla Türkiye'nin hafızasına derin izler bıraktı.

 

Sosyal medya da gündemde olan ve ünlü isimlerinde unutmayıp başta twitter’da olmak üzere #ÖzgecanAslan hashtag’i ile paylaşımlar yapılıyor.

 

Selçuk Üniversitesi SanatSeverler Topluluğu'da Özgecan Aslan'ı ve kadına yönelik şiddeti unutmayanlar arasında. Özgecan Aslan ve tüm şiddete uğrayan kadınlar için hazırlamış oldukları video kısa sürede sosyal medya da yayılmaya başladı. Çektikleri video ile izleyenlerin büyük çoğunluğundan övgü alan topluluk açıklamasında: "Selçuk Üniversitesi SanatSeverler Topluluğu olarak Özgecan Aslan ve tüm şiddete uğrayan kadınlarımız için hazırlamış olduğumuz bir video. Tek isteğimiz ülkemizde ve dünya da  yaşanan kadına şiddet olaylarına farkındalık yaratıp dur demek! Herkesin bu konuda duyarlı olup engel olmasını bekliyoruz. Daha fazla Özgecanlarımız gitmesin kadınlarımız ağlamasın..."

Yeni faaliyet göstermelerine rağmen hızla büyüyen topluluk sosyal sorumluluk projelerini de hızla devam edeceklerini belirttiler.

 

Facebook’ta takip etmek için: https://www.facebook.com/sanatseverlermedya

 

Haber: Kadir ÖZKAYNAK