"Korsan taksicileri 'şoför kart' ile önlüyoruz"

Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Esnaf Odası'nin 2022 yılında düzenlenecek olağan genel kuruluna yeniden aday olacağını açıklayan mevcut Başkan Şen, Konyalılara ve üyelerine yeni kamyon garajı müjdesi verdi

"Korsan taksicileri 'şoför kart' ile önlüyoruz"
19 Ekim 2021 - 13:27

Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Şen, Konyalılara yeni kamyon garajı müjdesi verdi. Düzenlediği basın toplantısında göreve geldikleri günden beri yaptıklarını anlatan Şen, kamyon garajının üyelerinin huzur ve rahatı için önemli bir proje olduğunu söyledi.

“İçimizden biri” düsturuyla çıktıkları yolda, şoför esnafıyla her zaman iç içe olduklarını, sorunların çözümü için çalışmalarının devam edeceğini dile getiren Şen, Covid-19 salgını süresince de üyelerini yalnız bırakmadıklarını, 65 yaş üstü olduğu için çalışamayan şoför esnafının her türlü ihtiyacını karşıladıklarını anlattı.

Duraklarda başkan belirleyerek, durak faaliyetlerini daha düzenli hale getirdiklerini dile getiren Şen, 4 yıllık görev süresi boyunca yaptıkları hizmetleri şöyle anlattı:

“Mevlana Kalkınma Ajansı ile birlikte Konya Kent İçi Ulaşım Sistemi Sorun Analizi ve Sürdürülebilir Çözümler Araştırması yaparak, şoförlerin sorunlarını tespit ettik, çözümler üretmek için çalışmalarımızı başlattık. UKOME kararı ile yeni cep yerleri belirleyerek, taksici ile vatandaşların birbirine ulaşımını kolaylaştırdık. Konya Taksi uygulamasıyla vatandaşların kendilerine en yakın taksi durağına ulaşabilmelerini sağladık. Taksi duraklarımızın bazılarının yerleri değiştirildi, bazılarının da yenilenip eksiklikleri tamamlanarak şoförlerimizin ortak yaşam alanlarının kalitesi artırıldı. Şehrimizde korsan taksicileri önlemek ve kayıt dışılığın önüne geçmek amacıyla şoför kart uygulaması başlatıldı. Emniyet mensuplarımızla birlikte korsan taşımacılık yapanlar tespit edilerek tutuklanmıştır. Çevre yollarında TEDES hız sınırları artırılarak, hastane, akaryakıt istasyonu, eğitim kurumu, lastikçi gibi bazı tedarik gruplarıyla indirim anlaşmaları yapıldı. Koronavirüs ile mücadelede üyelerimizin araçları düzenli olarak dezenfekte edildi. Yeni oluşan durakların taksilerini mevcut taksilerden kura ile belirledik.”

Önümüzdeki dönemde yapılacak oda seçimlerine aday olan bazı şoför esnaflarının “yapamazsınız, siz kimsiniz garaj yapacaksınız” gibi odayı küçük gören açıklamalarına vurgu yaparak, üyelerine yeni kamyon garajı müjdesi veren Şen, yer tahsisi yapılıp projeleri tamamlanan yeni kamyon garajının protokollerinin de önümüzdeki günlerde tamamlanarak, yapımına başlanacağını söyledi. Şen, 370 bin m2 alanda kurulacak ve bünyesinde 3 bin araçlık park alanı, komisyoncu dükkanı, restoran, fırın, kıraathane, market, çay ocağı, büfe, cami, konukevi, hamam wc, duş, terzi, ayakkabıcı, berber, sağlık kabini, atm, iletişimci ve servis hizmeti olacak yeni kamyon garajının tamamlandığında Türkiye’nin en büyük kamyon garajı olacağını kaydetti.

Şen, odanın 2022 yılında yapılacak olağan genel kurulunda yeniden aday olacağını belirterek, yeni dönemde yapmayı hedefledikleri proje ve yatırımları da önümüzdeki günlerde açıklayacağını sözlerine ekledi.